info@katalogtr.com

TEKLİF AL
Bilmeniz gerekenler
Buradasınız: Anasayfa / Bilmeniz gerekenler
Bilmeniz gerekenler

Dijital Katalog Tercih Nedenleri

1. Dijital Kataloglar Firma ve Kurumlar tarafından Reklam, Tanıtım, Dergicilik ve Promosyon çalışmalarını düşük maliyetle gerçekleştirmenin, aynı zamanda modern, farklı, kalıcı ve her tür Elektronik Cihazda (Bilgisayar ve Mobil Cihazlar – Akıllı Telefon ve Tabletler) kullanıcıların kesintisiz olarak hizmet vermenin en güncel ve pratik yoludur.

Ürün veya hizmet tanıtımı için basılı katalog, dergi ve broşür yüksek maliyet oluşturmaktadır. Basım maliyeti dışında basılı materyallerin son kullanıcıya ulaştırmanın lojistik maliyeti ve doğası gereği fiziksel yük oluşturmaktadır. Özellikle fuara katılan firmaların en çok şikayet ettiği konulardan birisi de Basılı Tanıtım Katalog ve Broşürlerin ağır yük olarak karşılarına çıkmasıdır.

Fuara katılan Firmaların birçoğu fuar standını ziyaret eden potansiyel müşterilerinin Tanıtım Kataloglarını topladıklarını ve fuar alanında birkaç saat dolaştıktan sonra ellerindeki basılı katalogların ağırlık yaptığını ve birçok tanıtım kataloğunu daha incelemeden bir kenara bıraktığına şahit olmuştur. Bu nedenle Dijital Kataloglar Flash Bellek veya CD olarak hazırlandığında son kullanıcı tarafından kolay saklanabilmesi - taşınabilmesi nedeniyle tercih edilmektedir.

Özellikle Fuar ve Promosyonlu tanıtımlar için Flash belleklerin içine yüklenen Dijital Katalog’lar fuar ziyaretçilerin birinci tercihi olduğu görülmektedir. Son kullanıcı istediği bilgiye kolaylıkla ulaşabileceği Dijital Katalog’u yanında bulundurabilir ve de Flash belleği kendi veri depolama ihtiyacı için uzun süre saklar.

Flash Belleklerin Silinmeye Karşı Korunması

2. Fuar ve Organizasyonlarda tanıtım veya promosyon için dağıtılan Flash Belleklerin birinci amacı aslında Tanıtım Dosyaların son kullanıcı tarafından uzun süre incelenmesi, saklanması ve mümkün oldukça başka kullanıcılarla paylaşılmasıdır.

Ancak Son Kullanıcıya sunulan Flash Belleklerin üzerindeki veri (Dijital Katalog veya Tanıtım Dosyalarını) bir süre sonra kullanıcı tarafından silinir ve boş olarak kullanılmaya devam edilir.

Yukarıda belirtilen durumun kolay ve kesin bir çözümü bulunmakta;
Flash bellekleri üretim aşamasında iki farklı partisyonlu (bölümlü) ürettiriyoruz. Örneğin; 16GB’lik bir Flash belleği 2GB + 14GB olarak hazırlatıyoruz. Birinci partisyona (2GB) Dijital Katalog veya Tanıtım Dosyalarını yüklüyoruz – Bu alan silinemez ve değiştirilemez olarak Flash Bellekte sabitleniyor. İkinci partisyon (14GB) son kullanıcının standart bir Flash Bellekte olduğu gibi yüklemeye açık olarak hazırlanıyor. Böylece son kullanıcı Flash Belleği uzun süre kendi isteği doğrultusunda kullanabiliyor ve sizin için hazırlamış olduğumuz Dijital Katalog’unuz da her zaman yanında bulunuyor ve silinmiyor.

QR Kod ile Dijital Katalog'unuzun Mobil Cihazlardan Erişimi

3. Dijital Katalog’unuzu kolay bir şekilde paylaşabilmeniz için hazırlayabileceğimiz QR Kodu ile Son Kullanıcı zahmetsizce Dijital Katalog’larınızı mobil Cihazlarda inceleyebilir.

Yaygın olarak hazırladığımız QR kodları, Fuara katılan firmalar tarafından görsel bir pano olarak hazırlatılır ve Fuar alanını ziyaret eden Ziyaretçiler tarafından Mobil Cihazları ile taratılıp Dijital Katalog’unuza online olarak erişmesi sağlanır. Ayrıca Kartvizitinize QR kodunu ekleyebilir ve potansiyel müşterilerinize QR kodunu cep telefonuna okutmalarını önerebilirsiniz.

*QR Kod istatistik paneli ile kaç kişi tarafından Dijital Katalog’unuzun incelediğinin istatistiğine erişebilirsiniz.

Düzenli Dijital Katalog Yayınlarınızı Hazırlayalım

KatalogTR.com olarak düzenli yayınlarınızı kendi sunucularımızda yayınlıyoruz. Müşterilerinize sunduğunuz bir Katalog, Dergi ve Broşürünüz varsa bizim sunucularımızda sizin için bir Klasör Adı belirliyor ve buradan düzenli dijital yayınlarınızı kesintisiz olarak yayınlıyoruz. Sırf bu işlem için optimize edilmiş SSL Srtifikası olan bir sunucuda dijital yayınlarınızı barındırıyoruz ve internet olan her yerden ulaşılabilir olmasını sağlıyoruz.

Örneğin; katalogtr.com/sizinfirmanız adlı bir alan adınız oluyor ve burada sizin Kurumsal Logonuz, modern, şık ve mobil cihazlara uyumlu bir arayüzle tüm dijital yayınlarınızı bir sayfada yayınlıyoruz. Sizin belirleyeceğiniz Klasör Adı ile müşterileriniz kolaylıkla Dijital Dergi keyfini Bilgisayardan, Tabletten ve Akıllı Telefonlardan kesintisiz olarak 7/24 erişebiliyorlar.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın